Vefk

Vefk nedir? Vefk nasıl yapılır?  Vefk hangi amaçlar ile kullanılır? Vefk yapılırken dikkat edilmesi lazım gelen hususlar nelerdir ve dahası ile İçeriğimiz umarım konuya bir nebze  aydınlık getirebilir.

Vefk, bizim sınırlarımızdan başka bir boyutsal alemin ötesinde yaşamakta olan cinni tayfanın bizim bulunduğumuz aleme sıkça gelip  çalışılan vefkin etkin hale gelmesi adına yapılan çalışmaların bir bütünüdür. Şöyle ki dumana ve buhura müptela olarak gelen cinni varlıklar, daha önceden matamatiksel açılımı hesaplanmış sadece misk ve safran mürekkebi ile parşömen kağıda işlenmesi ve bu vefk içeriğini buhur henüz yanarken kağıda dökülmesidir. Bu parşömen kağıt buhurun üzerinde bırakılır ve bu esnada davet ve icabet duaları okunur. Bu okuma yaktığınız buhur bitene kadar biiznillah devam eder.

Yazıya dökülmüş parşömen kâğıtta ki bilgiler bir öğle boyunca güneş gören bir yerde bırakılır. Bu bahsetmiş olduğum çalışma iki nüsha şeklinde yapılır. Birinci nüsha muska şeklinde kullanılır, ikinci aynı nüshada gündüzleri güneş gören gecede karanlık olan bir yerde muhafaza edilir. Çalışmaların yeterli derecede etkili olabilmesi bu şartlar ile yakından alakalıdır. Kendim şükür ki bu yetiye sahip olarak, bulunduğum hanenin bir bünyesini sadece bu işe adamış bulunmaktayım.

ALLAH c.c.’hû  tarafından peygamberimiz s.a.v.’e nazil olan mucize kitap Kur’an-ı Kerim’in bildiğimiz ve bilinen her suresi gibi havas içerikli ayetleri vardır. Bu ayetlerde belirli sıralarla birbirini matematiksel bir düzen ve sıra ile takip eden nurani harfler vardır. Bu anlamda kullanılan bu harflerin ve bahsi geçen ayetin çeşitli havas içeren davet okumaları vardır. Bahsi geçen ayette bulunan bu harflerin vefk’e eklenmesi ile okumaların tesiri sayesinde yapılan vefk daha etkin ve keskin hale gelmektedir.

Dua ALLAH c.c.’hunun bizlere verdiği en büyük özelliktir. Şöyle eskiye bir bakın kendi adınıza çok isteyip elde edemediğiniz bir şey için muhakkak dua etmiş ALLAH’a içten içe yalvarmışsınızdır. Bu istediğinizi de muhakkak elde etmişsinizdir bir düşünün. Tam elde etmek istediğiniz şey olmasa da ALLAH c.c.’hû bunun bir benzerini size sunmuştur, çünkü Allah içten edilen hiçbir duayı geri çevirmez. Bir zaman sonra bile olsa muhakkak sizi istediğiniz ile ödüllendirir. Yüce yaratan isteyin benden isteyin, nalınızın tasmasından, vücudunuzun sağlığına kadar benden isteyin buyurmakta. Vefk sistematiği ile bir istediğinizi geçerli ve gerçek kılmak ise işin ilmi boyutuna giren şiddetle incelenmesi gereken bir ilimdir.

Vefk bir çeşit duadır bu dua bedde olabilir aynı zamanda hayır içinde olabilir. Vefk duanın sürekli halde tekraren tekrar istenmesi yoluyla etkin hale gelmektedir. Yapılış amacı tamamen bu yönde olduğundan kısa sürede kati sonuca ulaşmak mümkündür. Yeter ki vefk’i hazırlayan kimse bu ilmin hakkını verebilsin.

Vefk konusunda her kesimin bildiği ve doğru sandığı bir yanlış vardır. Şöyledir ki yapılan vefk sadece kutuda veya muska şeklinde kimseye verilmekte ve bu işlemin etkisini kişiler tam olarak görememektedirler. Vefkin etkin hale gelmemesi gayet normaldir. Birde vefkte kullanılan harfler ve rakamlar vardır bu rakamlar vefkin çeşitliliği ne olursa olsun (3’lü ,5’li ,7’li 11’li ,21’li ) kullanılan harflerin ve rakamların kişinin burcu ile uyum göstermesi olmazsa olmaz bir kaidedir.

Mesela burcu ateş grubuna dahil bir kimsenin harfleri: Elif, Be, Te, Se, Cim, Ha, Hı olup.

Su grubuna dahil olan bir kimsenin harfleri: Lam, Mim, Nun, Sad harfleridir.

Hava grubuna dahil olan bir kimsenin harfleri:  Dad ,Ayın ve Gayndır.

Toprak grubunda ise bu harfler: Fe, Kaf, Sin ve Ye’dir.

Bu tamamen her anlamı ile ilim işidir. Vefkin etkin hale gelip çalışır hale gelmesi için vefkin buhurda tütsülenmesi ve sonrasında eşdeğer değerlerde hazırlanan diğer vefkin güneşte ve gecede karanlıkta bulunması hususunu kesin ve kati şekilde atlamamak olmazsa olmaz şarttır.

Yapılan çalışmanın kesin ve tam olarak sonuca ulaşması bu kurallar ekseninde etkin ve mümkün olmaktadır.

Her zaman olduğu gibi duamız, Yaratana her anınızda dua ile kalmanız.

Medyum Esre

arama motoru etiketleri: vefk medyum, medyum, medyum vefk, vefk nedir, vefk nasıl yapılır, vefk içerikleri, vefk yaparken, vefk yaptırırken, vefk hakkında, vefk duaları, vefk özellikleri, vefk içerikleri, vefk yaptırırken, vefk hakkında bilgi,