,Besmele’nin Sırları

Besmele’nin Sırları Kuran’ı Kerim ALLAH .C.C’hû tarafından indirilen bütün kitapların mana, meal ve içeriklerini içerisinde toplayan azametli ve yüce bir kitaptır. Kainat kitabı Kur’an-ı Kerimin ihtiva ettiği manalar Fatiha Suresinde toplanmıştır. Fatiha Suresinin  manaları da başlangıç olan Besmele içinde toplanmıştır. Besmele ”Rahman ve Rahim olan ALLAH’ın adıyla başlarım” demektir. Besmelenin manaları da besmelenin baş harfi olan (B) harfinde toplanmıştır ki, (B) demek, ben demektir, ben demek, benimle her şey olur biter bir şey olur veya olmaz anlamına gelmektedir. بِسْـمِ اﷲِارَّحْمَنِ ارَّحِيم.

Anlatıldığına göre Besmele indiği vakit Besmelenin  inişinden hak Teala’nın arşı sarsılmış, Cehennem Zebanileri kendi aralarında Besmeleyi okuyan insanlar Cehenneme girmeyecektir demişlerdir. Besmele ateşe vekalet eden melaike sayısı kadar 19 harften teşekkül etmiştir. Allah c.c.’hû cümlemizi ateşin azabından korusun.

Allah’ın rızası üzerine olsun hz Cabir şöyle buyurmuşlardır: Besmele Resulüllah efendimize indirildiği esnada gökteki bulutlar ansızın Doğu’ya çekilmiş, esen rüzgarlar sükunet bulmuş, denizler kabarmış, dört ayaklı hayvanlarbaşlarını eğerek kulak kesilmiş, Allah’ın yüce izni ile gökten atılan taşlarla Şeytan taşlanmış, hak teala kendi yüce adına kasem ederek şöyle demiştir: “Hasta bir kulum besmelemde ki yüce adımla beni anarsa ona derhal şifa vereceğim. Benim besmelemle bir işe başlarsa onu derhal başarılı kılacağım. Kötü amaçlı yapılan her türlü büyü iksirini besmele-i şerife adına geçersiz kılacağım.”

Allah’ın rızası üzerine olsun  İbni Mesud hz. şöyle buyurmuşlardır: Bir kimse 19 Cehennem zebanisinin elinden hak teala’nın yardımıyla korunmak ve kurtulmak istiyorsa, 19 harfli Besmeleyi çokça tekrar etmelidir. Ayrıca Besmeleyi ağızlarında adet edip çokça ananlar ulvi ve süfli alemlerde heybetli ve çokça rızık sahibi olurlar.

Besmelenin Çeşitli Havas ve Sırları:

1-) Gece yatarken 21 defa okunursa uykusuzluktan ve korkulardan kurtarıcıdır.

2-) Unutkanlığı olan birisi bir bardak suya 113 defa nefes edip şifa niyetiyle bu sudan içerse, unutkanlığı gider keskin bir akla sahip olur.

3-) Migren hastalığından muzdarip kişi safran mürekkebi ile 21 defa yazıp bu mübarek kağıdı suda bozup şifa niyetiyle içerse biiznillah bu dertten kurtulur.

4-) Bir isteğiniz, hacetiniz, muradınız bir şeye ihtiyacınız olduğunda ne olursa olsun Çarşamba ,Perşembe ,Cuma oruca niyetlenip oruç tutsun, oruca niyetlenirken muhakkak 9801 defa Besmele-i şerif okusun. Orucunu açmadan evvel şu dua üzere orucunu açsın: “Allahümme İnni Es Elüke Bi İsmike-Rrahmani-rrahimi , Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm, lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih, ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm, velâ yü-hîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.-Ellezi Anet Lehül Vücuh ,ve Haşaat Lehül Esvat ,Ve Vecelet Lehül Kulub ,Min Haşyetihi ,Eselüke En Tüsalli ve Tüsellim Ala Seyyidina Muhammedin ve Ala Alihi ve Sahbihi ve Sellim ,En Takdi Hacetive Hiye Keza ve Yüsemmiha.”

Peygamberimiz s.a.v. bu dua için şöyle buyurmuştur: Bu duayı içinizden sefih ve ahlaksızlara öğretmeyiniz kötü hacetleriniz içinde kullanmayınız çünkü bu duanın kabulü yıldırım hızında ve çabuk etki gösterir.

5-) Bir kimse Besmele-i Şerifi yapılan Büyü, Tılsım ve Sihire karşı 487 defa okumayı tilavet ve adet edinirse Büyünün bozulduğu sahihdir.

6-) Bir kimse bir şeyi çok istediği vakit Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri oruç tutsun. Cuma günü olunca Cuma’dan evvel taze bir boy abdesti alsın. Cuma’dan sonraki vakit bir garibe sadaka versin ve şöyle dua etsin: “Allahümme İnni Es Elüke Bi İsmikel Azimi ,Bismillahi-rrahmani-rrahim ,Ellezi La İlahe İlla Hüve Alimül Gaybi Ve-şşehadeti Hüvel Rahmani-rrahimi ,Eselüke Bi İsmikel Azimi Ellezi Melee-ssemavati Vel Ardi ve Ardi ve Es Elüke Bi İsmike Bismillahi-rrahmani-rrahimi Ellezi Anet Lehül Vücuhü ve Haşaat Lehül Es Vatü ve Vecelet El Kulübü Min Haşyetihi En Tüsalli Ala Seyyidena Muhammed ve Ala Alihi ve Sahbihi ve Sellim ve En Takdı Haceti ve Hiye Keza ve Keza.”


Peygamberimiz s.a.v. bu duayı içinizden sefih ve ahlaksızlara öğretmeyiniz kötü hacetleriniz için kullanmayınız çünkü bu duanın kabulü yıldırım hızında çabuk etki gösterir.

7-) Çok sevdiğiniz bir kimsenin sizi sizden katbekat sevmesi adına Besmelenin büyü, tılsım ve havas’ından faydalanmak üzere bir bardak temiz suya 786 defa Besmele-i Şerifi okuyup üflemek ve Tılsımlı suyu, sevdiğiniz kimseye içirdiğiniz vakit elhamdülillah ki şiddetli bir aşka, sevgiye mahsur kaldığınızı göreceksiniz.

8 ) Çok korktuğunuz çekindiğiniz bir kimsenin yanına giderken Bismillahirrahmanirrahıym hıfzını yüzüne karşı okuyup bu şahsın yüzüne üflerseniz ne kadar nefret dolu olsa da yaptığınız tılsımlama sayesinde size kötü bir söz bile söyleyemeyecektir.

9-) Bir kağıda 101 defa yazılır ve bu kağıt tarlaya gömülürse umulmadık derecede ürün ve hasadınız bereketli olur. Her türlü afetlerden de emin ve muhafaza olur.

10-) Çalınmasından emin olamadığınız bir malı ki bu ziynet olur, para olur vs. bulunduğu kapının anahtar deliğine 786 defa besmele okuyup nefes ederseniz, Allah’ın keremi izni ile saklı olanı hiç kimse bulamaz yanına dahi yaklaşamaz.

Muhakkak saymakla bitmeyecek bir tılsım, kendi içerisinde büyü ve esrar hazinesi olan Besmele-i Şerifenin faydalarını yazmakla bitiremem, size yarayacağını ve faydalanacağınızı umduğum bir kaç madde paylaşımda bulundum. Umarım etkisini görür ve ferahlığını yaşarsınız bu mucize hecelerin. Allah c.c.’hû herşeyin iyisi ile ödüllendirsin bizleri. Allah c.c.’hûya dua ile kalın.

Medyum Esre